×

Ściany nośne

Ściany nośne w oferowanych przez nas energooszczędnych domach prefabrykowanych wykonywane są w konstrukcji słupowo-ryglowej z elementów drewnianych z drewna klejonego systemu KVH. W połączeniu z elementami stropu tworzą one solidną i trwałą konstrukcję, spinając budynek nie tylko po obrysie, lecz również wewnątrz domu. Jako wypełnienie pomiędzy słupkami konstrukcyjnymi stosowana jest wełna skalna/styropian, odpowiadające szerokości słupa konstrukcyjnego. Całość konstrukcji stężona jest z obustronnie płytą MFP.

Budynek po obrysie zewnętrznym docieplany jest wełną skalną/styropianem. Całość jest również osłonięta przed czynnikami atmosferycznymi za pośrednictwem tynku cienkowarstwowego silikatowego na siatce z włókna szklanego w zabudowie lekkiej mokrej.

Dzięki zastosowaniu w przegrodzie wełny mineralnej/styropianu, płyt MFP oraz aktywnej membrany paroizolacyjnej Eurovent AKTIV 3 zapewniana jest pełna cyrkulacja powietrza w ścianie, co zapobiega zawilgoceniu ścian i pojawianiu się różnego rodzaju pleśni czy grzybów.

Uśredniony całkowity współczynnik przenikania ciepła przez przegrodę wynosi od Uc=0,09 W/m2K